link

facebook    youtube

GAUNER DOKUMENT MUAY-THAI

ARENA CUP JIHLAVA - MMA 2015

Video ze soustředění

Osobní trénink

soukrom hodina2

Dárkový poukaz

poukaz-gauner-2014-270

Počítadlo

TOPlist

Simon Bruknar

Šimon Bruknar po půlroční dřině, kterou zahájil v létě na MMA campu ve Znojmě, poté odstartoval zápasovou šňůru začátkem září vítězstvím v polském Těšíně. Startoval až na pár výjimek každý ligový turnaj, vždy vítězně a stal se tak absolutním mistrem ČR juniorů MMA. Nominoval se na historicky 1.MS juniorů MMA v Ruské Jaroslavli, kde vybojoval stříbrnou medaili! 

 

 

MMA se věnuješ celkem krátce, jak Tě napadlo jít na mistrovství?

Šimon: (smích) No to nenapadlo mě, to napadlo Reprezentaci a trenéry. V prosinci byla amatérská liga, kde byla vypsaná kvalifikace na tohle mistrovství a vzhledem k tomu, že jsem tu ligu vyhrál, tak jsem se kvalifikoval. MMA se věnuju 2 roky. Ze začátku jen tak okrajově – trénoval jsem jednou nebo dvakrát týdně, chtěl jsem zkusit něco nového, když jsem chodil ještě na Judo. Vždycky jsem chtěl něčeho dosáhnout, někam se dostat, podívat, ale že se na MS dostanu takhle rychle, to jsem nečekal.

 

   

Kde a s kým jsi trénoval, jak ses připravoval na samotné mistrovství?

Šimon: Přípravu jsem absolvoval hlavně tady v Gauner Club v Jihlavě, MMA pod Vaškem Šťastným a na Thaibox jsem chodil za Pavlem Fejtem. O víkendech jsme se snažili vyjet na tréninky, sparingy nebo semináře do jiných měst (Praha, Brno). Chodil jsem 2x týdně MMA, 2x týdně Thaibox, v pátky buď zápas – wrestling nebo na sparingy boxu.

Pak ještě nějaká silová příprava, kdy jsem 2x týdně chodil do posilovny nebo kruhový trénink. Ale celkově jsem jel tak, jak jsem to cejtil – když už jsem byl hodně vyšťavenej, tak jsem si dal volno nebo lehčí trénink.Každou neděli jsem měl úplně volno, i od jídla – v tom smyslu, že jsem jedl „normálně“. V létě jsem se začal otužovat, což mi podle mého pomohlo proti větším nemocem. Příprava se mi tedy v tomhle směru nijak výrazně nekomplikovala.

  

Dieta?

Šimon: Musel jsem asi 6kg zhubnout, takže hodně bílkovin, málo sacharidů atd. atd. Celkově se ale snažím stravu hlídat a když si nevím rady, tak se poradím se sestrou, která je výživová poradkyně. Z doplňků – jen protein po tréninku, protože tréninky končí pozdě a ráno brzo vstávám tak by mi velký jídlo před spaním asi nedělalo dobře – ne, že bych to nezvládl, ale líp se takhle vyspím.

 

Simon Bruknar gauner clubJací byli Tvoji soupeři?

Šimon: Nebyli o moc vyšší, což bylo dobrý. Soupeř z Arménie byl dobrej na zemi. Nejdřív jsem chtěl zkusit trochu boxovat, ale to se mi úplně nepovedlo, asi po půl minutě jsme se svázali do klinče a snažil se mě hodit, ale naštěstí jsem se přetočil, skončil jsem na něm a tam jsem kontroloval celý kolo, zkoušel jsem škrcení, páky, zvládl jsem to. Ve druhém kole se mi podařilo ho přeboxovat a dvěma knockdowny si zajistit výhru a tím i výhru celého zápasu. (úsměv) Druhý den jsem se nedokázal úplně naladit na tu vlnu, asi na mě i trošku padla ta velikost mistrovství, byl jsem trochu vyjukanej. Zápasit v jeden den by asi bylo lepší, když už jsem byl v tempu. Soupeř z Ruska byl velice fyzicky zdatnej. Prohra mě velice mrzí a to hlavně kvůli mému výkonu. Necítil jsem, že bych ukázal všechno, co umím.

 

Měl jsi čas sledovat i ostatní zápasy? Kdo myslíš, že byli nejtvrdší soupeři?

Šimon: Určitě Rusové, ti jsou o třídu jinde než ostatní země. I výsledky o tom svědčí – vyhráli 7 z 9 kategorií a byli ve všech finále. Je to asi i tím, že to bylo u nich, ale oni se moc nevzdávají, radši si nechá zlomit ruku, než aby se vzdal. Psychicky jsou tvrdší.

 

Simon Bruknar gauner club mmaByl jsi schopný dobře vnímat jiný hlas, než Vaška Šťastného, který je obvykle s Tebou u klece?

Šimon: To jo, jak tam všichni mluvili jinými jazyky, tak v tom problém nebyl (smích)

Vašek napsal Honzovi Voborníkovi nějaký propozice o mně, tak jsme se podle toho řídili.

 

Máš za sebou hodně zápasů, od malička i z Juda, uvědomoval sis velikost téhle soutěže?

Šimon: Ano i ne. Vnímal jsem, že je to velký a byl jsem trochu nervózní, ale když jsem vešel do haly, tak to ze mě opadlo a na první zápas jsem byl i docela uvolněnej. A to, že byli ostatní cizinci mě ani moc nezneklidňovalo, říkal jsem si, že to jsou taky zápasníci, jako já.

 

Prozradíš svoje silné a slabé stránky?

Šimon: Díky Judu je mojí silnou stránkou boj na zemi a wrestling a slabší stránka je box, hlavně jak jsem malej, tak zkracování vzdálenosti, ale na tom pracuju a už jsem se zlepšil. Sice to furt není úplně ono – ale to nebude nikdy, vždycky je kam se posouvat.

  

Kdo/Co Tě psychicky podpoří?

Šimon: Motivační videa nebo motivační hudba a rozehřát se. Stává se mi, při sparingu, že ty první dvě kola jsem takovej zabržděnej, pomalejší, víc se zadýchávám, ale pak se rozjedu a je to lepší. Takže dobrá rozcvička, v dobrý tepový frekvenci. A ještě potřebuju cejtit v hlavě, že mám natrénováno. Že jsem pro to udělal maximum, trénoval jsem víc, než ostatní a že si to zasloužím.

 

Vzkaz trenérům a klukům?

Šimon: Rád bych hlavně poděkoval všem trenérům a sparingpartnerům, rodičům a kamarádům za podporu.

Díky, že sis udělal čas. Ještě jednou gratuluji ke skvělému výkonu a držím pěsti do dalších zápasů!

 

RM

 

 

 

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.