link

facebook    youtube

GAUNER DOKUMENT MUAY-THAI

ARENA CUP JIHLAVA - MMA 2015

Video ze soustředění

Osobní trénink

soukrom hodina2

Dárkový poukaz

poukaz-gauner-2014-270

Počítadlo

TOPlist

Jirka klax NovakTréninky povede zkušený gaunerský zápasník Jiří „Klax“ Novák

 

Trénink: 2x týdně - úterý a neděle od 17:00hod.

 

Tělocvična: Pro-Life fitness Telč.

 

Je nutné si udělat rezervaci (Jiří Novák - mobil: 602 477 371)

 

Tréninky budou spuštěny po naplnění kurzu.

 

Cena 100,-/60min. tréninku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozhovor s trenérem Jiřím "Klaxem" Novákem

 

 

Jak dlouho děláš MMA?

Klax: MMA se věnuju 5 let, z toho cca 3 roky zápasím.

 

Odkud vzešla myšlenka, že bys mohl být trenér? Koho to napadlo?

Klax: Napadlo to mě samotnýho, protože jsem odvedl několik tréninků u nás v Jihlavě na MMA a baví mě to – předávat zkušenosti, bavit se s lidma o technikách, co jim funguje, co nefunguje, bavit se o jídle, poslechnout si jejich názor, jejich zkušenosti a předávat to, co jsem se já naučil a co vím. Já tímhle sportem žiju a chci tomu dát, takže věřím, že mě to bude naplňovat.

Myslím, že teď je pro mě ideální čas začít a zjistit, jestli mi to jde nebo ne. Jakub Caha vede v Telči Pro-Life fitness, Martin Borek tam za Gauner Club vede box a thaibox. Je tam spousta mladech kluků a holek a s Kubou mám dobrej vztah, přijde mi jako férovej chlap, takže v tom všem vidím dobrej potenciál.

 

Kdy, kde a jak probíhal trenérský kurz a co jsi získal za zkušenosti?

Klax: Od asociace MMAA byla v březnu, na Fakultě tělovýchovy a sportu v Praze, možnost trenérského kurzu, čehož jsem využil, protože tyhle kurzy nebývají moc často. Jsem teď trenér 3. třídy. Přineslo mi to hlavně jak přistupovat k úplným začátečníkům – to jsem si moc nedokázal představit, jak odvést úplně první trénink, ale to budu konzultovat i s Pavlem Fejtem. Já jsem zatím pracoval spíš se zápasníkama nebo alespoň trochu zkušenýma klukama. Jezdím se taky hodně vzdělávat na různý semináře do Prahy. Jsme v kontaktu s hodně tělocvičnama a klubama a vždycky když je šance někam jet, tak toho využijeme. Například tento víkend jsme byli u Petra Schlegela - crossfitová jednička v ČR, který nám radil jak s jídlem, s kondiční a silovou přípravou, jak si poskládat tréninky atd.

 

Jirka Novak MMASvým svěřencům budeš předávat své vlastních zkušenosti s tréninky, přípravou na zápasy, stravováním atd. Budeš je brát i do jiných tělocvičen?

Klax: Jasně, budu. Ze začátku asi hlavně do Gauner Clubu MMA v Jihlavě. Podle toho, co je bude zajímat a jak se budou vyvíjet – budu to řešit individuálně. Jestli budou potřebovat poradit ohledně stravy, tréninků nebo jak shodit a tak. Budu se jich ptát, co jim sedí, co je baví a co ne, jestli měli nějaký zranění atd. Chtěl bych jim hned ze začátku ukázat, třeba se Šimonem Bruknarem, jak vypadá sparing a pak třeba i nějaký tvrdší bojový techniky, aby měli představu. Je strašně důležitý neprat se jen mezi sebou. Vidím to na sobě a všímám si toho i u ostatních kluků a mluvíme o tom, že se mezi sebou na sparingách moc neposouváme, takže jezdíme co nejčastěji za ostatníma, do jiných klubů. Tam teda dostáváme celkem meltu (smích), ale je to určitě přínos, protože když to tak řeknu – trénink, kdy my nejsme bití, nám nic nedá. My potřebujeme bejt pořád pod tlakem, abychom se naučili pracovat ve ‚špatnejch‘ momentech a situacích. Takže určitě je důležitý cestovat to jiných tělocvičen.

 

Věkový limit?

Klax: Zatím ne, necháme to otevřený. Uvidíme, kdo přijde a jaký bude zájem. A kdyby třeba přišlo víc dětí, tak můžeme otevřít kurz i pro děti – což by bylo skvělý, to by mě bavilo – vidět před sebou vyrůstat malý kluky v bojovníky.

   

Budeš sám dál zápasit nebo sis už splnil, co jsi chtěl v MMA dokázat?

Klax: (smích) Ještě jsem si všechno nesplnil, takže budu zápasit dál. Teď mě čeká další zápas v polovině června, ve Znojmě. Ale myslím, že ty dva tréninky v týdnu moji vlastní přípravu a trénink nijak neomezí.

 

Ať se Ti daří, ať jsou noví Gauneři skvělí a pořádně makají!

Držíme Ti pěsti!

RM

Copyright © 2013. All Rights Reserved.