link

facebook    youtube

GAUNER DOKUMENT MUAY-THAI

ARENA CUP JIHLAVA - MMA 2015

Video ze soustředění

Osobní trénink

soukrom hodina2

Dárkový poukaz

poukaz-gauner-2014-270

Počítadlo

TOPlist

FB IMG 1500180163701KDE: Spartan race Valcianska dolina - SLOVENSKO

ZÁVOD: Ultra beast 47km 60+ prekazek previseni 3500m

UMÍSTĚNÍ: open muzi 384 z 560 z toho asi 270 diskvalifikovanych

ČAS: 10h47min

 

 

Mnozí si neumí představit, že by za jeden den jen ušli samotnou délku trasy, natož pak běželi a ještě cestou překonávali různé překážky.  

Dnes jsem měla tu čest potřást si rukou a dotknout se medaile Jakuba Ježka, Gaunera, který právě tuto bestii zdolal.

  

 

Jak jsi se dostal ke Spartan Race a proč Ultra Beast?

Jakub: Spartan Race mě chytl minulej rok, když se kluci na kickboxu ptali, jestli by s nima někdo nechtěl běžet Sprint - ten lehčí závod. Řekl jsem, že půjdu, no a chytlo mě to. S klukama jsme loni ještě odběhli Trifectu. Letos už ale nechtěli a já jsem si říkal, že se potřebuju posunout dál, tak jsem byl nachystanej, že Ultra Beast poběžím sám. Pak jsem se seznámil s Radkem Brychtou, kterej už to běžel a já jsem se chtěl hlavně poradit jak se stravou a běháním a jak trénuje. Nakonec jsme se, po půl roce, v den závodu konečně osobně potkali a dohodli se, že poběžíme spolu. Skvěle jsme se hecovali a podporovali. Z kopce hecoval on mě a do kopce zase já jeho, přes zeď jsme si taky vzájemně pomohli, protože přeskočit 2,5m když seš unavená, to fakt sama nedáš. Už během závodu jsem Radkovi řekl, že tohle je snad nejlepší způsob, jak poznat kámoše. Trasa byla nakonec 47km a fakt jsme si pomáhali kde to šlo a doběhli jsme spolu. Jsem za to moc rád.

 

JAKUB JEZEK GAUNERJak, kde a s kým jsi na závod trénoval?

Jakub: No na ten Ultra Beast nejde nijak trénovat. Když běháš dálky, tak je to fajn, ale pak na tom závodě je to úplně jiný. No ale pořídil jsem si 10kg závaží  - vestu a běhám po rovinkách tady v Jihlavě a taky třeba sjezdovku v Lukách nad Jihlavou a Šacberk a taky hodně tůry - co můžu, tak chodím pěšky, snažím se nikde si neulevovat.  Se silovým tréninkem mi od loňskýho podzimu pomáhala Ája Neubauerová a taky pořád v Gauner Clubu trénuju kondiční kickbox u Rudy Sommera. No a běhám - mám za sebou několik půlmaratonů v Třebíči. Dřív jsem plaval a jezdil na kole, ale od tý doby, co běhám Spartan Race, tak z kola úplně sešlo a chodím hlavně běhat a silový tréninky. Co se týče stravy, tak jsem omezil pečivo a jím hodně zeleniny a masa. Jinak jsem ale nikdy nebyl na žádný speciální nápoje, proteinový apod. Taky nejsem kuřák a alkohol jsem omezil na minimum - což bylo docela těžký na festivalu před závodem (smích)

   

Jak jsi zvládal překážky - máš nějakou oblíbenou? A jak jsi doplňoval energii?

Jakub: Byla tam dvě stanoviště, kde jsme si mohli nachystat svoji vlastní stravu. Já jsem si nachystal rýži, hodně solenou, sušený maso - to jsem dřív neznal, ale chutná mi, pak ještě banán, ionťáky a magnésku na křeče. Na doplnění minerálů mi taky Pavel Fejt poradil Vincentku, to mě nenapadlo a jsem moc rád, že mi to poradil. Co se týče překážek, tak mám hrozně rád vodu - takže ty jsem si užíval, krásně se zchladit i když byla bahnitá, tak to bylo super. No a opět jsem zdolal překážku, na který jsem si před rokem zlomil zápěstí - v Košicích - mám z toho docela děsnej zážitek - zůstal jsem tam sám, v nemocnici to bylo fakt hrozný, potom i na pohotovosti tady v Jihlavě to bylo děsný, nechali mě čekat až do pondělí, kdy jsem šel na operaci a mám na památku titanovej plátek. Po tomhle zážitku jsem chtěl všeho nechat, prodal jsem registraci na Beast, chtěl jsem se vykašlat na všechno, ale pak jsem začal rehabilitaci, po dvou týdnech už mě to doma nebavilo, začal jsem chodit do práce a trochu cvičit no a hecl jsem se a vlastně už po měsíci jsem nakonec ten Beast běžel a zvládl i kolem stovky angličáků. To jsem cítil jsem velikou hrdost a radost. 

    

Co Tě čeká dál? Máš už splněno vše na Spartan Race?

Jakub: Jde ještě běžet Hurricane Team - to je banda asi 10-15ti bláznů (smích), kteří se domluví a vybíhají už brzy ráno, na ramenou mají dlouhou tlustou těžkou kládu, v rukách pneumatiky a s tímhle dělaj třeba Beast. Nevím, co dávaj za překážky, ale jako banda tohle musí zvládnout a podporovat se. Tohle bych chtěl ještě zkusit (smích). Jinak co se týče Spartan Race, tak za letošek mám zimní Sprint, Super (druhej nejtěžší), Ultra Beast (čtvrtej nejtěžší) a čeká mě Beast a letní Sprint. Pak se taky chystám na Redbull 400 a Žďárské Vrchy (64km) - to ale ještě nevím, to se mi zatím jenom honí hlavou (smích)

 

Před pár lety jsem běžela Sprint, což byla asi osmina toho, co jsi zvládl Ty, takže můžu říct, že před Tebou smekám a obdivuji Tvou vnitřní sílu. Díky za rozhovor a držím pěsti do dalších závodů.

RM

 

 

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.